Švýcarsko má jeden z nejvyspělejších bankovních systémů na světě. Osobitostí je především dodržování bankovního tajemství. Bankovní informace nemohou být poskytnuty zahraničním úřadem. Jedinou výjimkou je podezření, že peníze, kterými klient disponuje na svém účtu pocházejí z kriminální činnosti. Z tohoto důvodu jsou švýcarské banky povinny důkladně prověřit identitu každého klienta, a to i prostřednictvím “video-conferencing” rozhovoru. Pokud se však dodržují postupy a osobité požadavky konkrétní banky, zřízení bankovního účtu je jinak velmi jednoduché a rychlé.

Další výhodou je, že švýcarské banky poskytují služby privat bankingu, čili soukromého bankovnictví, v rámci kterého Vám díky profesionálnímu přístupu bankéři umí poradit i v oblasti investic a hospodaření s majetkem, tzv. “asset management”.

Pojďme se nyní blíže podívat jaké výhody a omezení platí pro osoby, které nemají domicil ve Švýcarsku a chtějí si zřídit ať už osobní nebo podnikatelský účet:

  • minimální vklad ve výši 50 tisíc švýcarských franků
  • možnost otevření účtu na dálku (ověření totožnosti prostřednictvím video hovoru)
  • osvobození od daně z kapitálového výnosu, která je pro švýcarských občanů 35%
  • převody v hotovosti v rámci SEPA (Single Euro Payment Area), jehož součástí je EU, Švýcarsko, Monako, Norsko, Lichtenštejnsko, Island a San Marino, se řídí stejnými poplatky a pravidly jako domácí převody

Našim klientům zajišťujeme otevření osobního bankovního účtu ve Švýcarsku pro fyzické osoby, tak i podnikatelského účtu pro obchodní společnosti. Při procesu otevření účtu jsou fyzické osoby povinny kromě přihlášky předložit apostilovaný průkaz totožnosti a doklad potvrzující adresu. Apostilace potřebných dokumentů Vám umíme také zabezpečit. Při zřízení podnikatelského účtu je navíc třeba předložit i korporátní dokumenty a business plán.

Kromě administrativní podpory při výběru banky a zřízení účtu poskytujeme i daňové poradenství. Rádi Vám poradíme i v oblasti účetnictví a obchodních společností. Kromě evropských destinací máme zkušenosti is offshore jurisdikcemi, jakými jsou například Belize, St. Vincent, Hong Kong a Dubaj. Zaměřujeme se na poskytování nadstandardních služeb pro klienty vyžadující kvalitu a spolehlivost. Pro více informací nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře.