Firmy, které mají dodavatelů nebo klientů ve východní Asii mají potřebu být blíže ke svým obchodním partnerům i zrychlením přijímání a odesílání plateb. Za tímto účelem si firmy otevírají obvykle účet v Hong Kongu. Výhodou Hong Kongu je i prestiž, vysoké renomé, propojenost s pevninskou Čínou a zejména 0% daňové zatížení pro hongkongské společnosti, jejichž jednatelé se nezdržují v Hong Kongu.

Na rozdíl od většiny jiných jurisdikcí, pokud si chcete v Hong Kongu otevřít účet, tak kromě předložení obvyklých dokumentů vyžaduje i osobní návštěva pobočky banky Hong Kongu.

Co se dokumentů týče, tak v procesu založení od Vás budeme požadovat předložit průkaz totožnosti – Proof of Identity a doklad potvrzující vaši adresu – Proof of Address.

Následující banky patří v Hong Kongu mezi největší:

HSBC – http://www.hsbc.co.hk/

Barclays – http://www.barclays.co.hk/

Otevření bankovního účtu pro hongkongskou společnost Ltd.

Hongkongské společnosti si mohou otevřít účtu na Slovensku, v Čechách av Rakousku.

Hongkongské společnosti si mohou otevřít účet v Hong Kongu ale některý z jejích jednatelů musí osobně dostavit do Hong Kongu. Kromě toho musí předložit kopii pasu a kopii faktury na pevnou linku, plyn, elektřinu nebo podobnou službu spojenou s bydlením. Před cestou do Hong Kongu je vhodné s bankovními úředníky potvrdit, že mají všechny potřebné dokumenty, aby cesta do Hong Kongu nebyla zbytečná. Za tímto účelem poskytujeme služby otevření účtu v Hong Kongu.

Hongkongské společnosti si také mohou otevřít účet v offshore jurisdikcích jako je Belize nebo v jiných členských státech EU jako je Malta v některé z největších bank (HSBC, Barclays, Lloyds nebo UBS) nebo v některé z lokálních bank.

Služby asistence při otevření účtu si můžete objednat při založení společnosti v Hong Kongu nebo následně po založení přes kontaktní formulář.