Dubaj je nejen oblíbenou turistickou destinací, ale i vyhledávanou podnikatelskou oblastí se silnou ekonomikou a špičkovými bankovními službami. Dubaj, který je součástí Spojených arabských emirátů, je díky své poloze finančním centrem pro mezinárodní obchod a tvoří most mezi 3 kontinenty – Evropou, Asií a Afrikou.

Ve srovnání s většinou evropských bank, banky v Dubaji, ale také v ostatních emirátech jsou charakteristické nižšími poplatky za bankovní služby, vysokou profesionalitou bankéřů, zjednodušením administrativy a důvěryhodností vůči svým klientům. Z těchto důvodů je dubajské bankovnictví hodnoceno jako je z nejspolehlivějších na celém světě.

Našim klientům umíme zajistit zřízení osobního, tak podnikatelského účtu. Celý administrativní proces vyřídíme za Vás, avšak pro otevření účtu v emirátech je nutná Vaše osobní přítomnost v bance. Stačí, když v Dubaji zůstanete pouze jeden den na podepsání dokumentace v bance. Od roku 2014 odpadla vízová povinnost pro občany České republiky při cestování do emirátů.

Pro otevření osobního účtu jsou fyzické osoby povinny předložit osvědčenou kopii pasu a “reference letter”, který získáte z banky, v níž už máte otevřený účet. Některé banky vyžadují i “letter of no objection” od Vašeho zaměstnavatele, který prokazuje výši Vašeho příjmu. Pro fyzické osoby existují určitá omezení v bankovních službách – mohou si zřídit pouze spořící účet, nemohou žádat o šekovou knížku a poskytnutí půjčky.

Při podnikatelských účtech je třeba dodat osvědčené kopie korporátních dokumentů, jako např. společenská smlouva, výpis z obchodního rejstříku, business plán atd.

Kromě administrativní podpory při výběru banky a zřízení účtu poskytujeme i daňové poradenství. Kromě evropských destinací máme zkušenosti is offshore jurisdikcemi, jakými jsou například Belize, Hong Kong a ostrov Sv Vincenta a Grenadiny. Rádi Vám poradíme i v oblasti účetnictví, daní a obchodních společností. Zaměřujeme se na poskytování nadstandardních služeb pro klienty vyžadující kvalitu a spolehlivost. Pro více informací nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře.